Futbolda, Ziraat Türkiye Kupası 2. eleme turu maçlarının kura çekimi gerçekleştirildi.

Süper Lig ekiplerinden Trabzonspor bu turda BAL ekiplerinden Serhat Ardahanspor'la eşleşti. Maç Trabzon'da oynanacak.

Türkiye Futbol Federasyonunun (TFF) Riva'daki idari merkezinde bulunan Orhan Saka Salonu'nda yapılan kura çekimine, TFF İcra Kurulu Üyesi Ali Düşmez, genel sekreter yardımcısı Özcan Şepik, maç planlama müdürü Besim Yalçın, kulüp başkanları ve idarecileri ile davetliler katıldı.      

Kupada 1. turu geçen 36 ekibin yarı sıra Spor Toto 2. Lig'den 36, TFF 1. Lig'den 18, Spor Toto Süper Lig'den de Bursaspor, Trabzonspor, Çaykur Rizespor, Gaziantepspor, Kayserispor, Kardemir Karabükspor, Adanaspor ile Aytemiz Alanyaspor olmak üzere toplam 98 takım, 2. eleme turunda mücadele edecek.

Tek maç eleme usulüne göre oynanacak müsabakalar sonucunda rakiplerini geçen 49 takım, bir üst tura yükselecek.

Beşiktaş, Fenerbahçe, Konyaspor, Başakşehir ve Galatasaray ise direkt gruplardan başlayacak.      

Ziraat Türkiye Kupası'nda 20, 21 ve 22 Eylül'de oynanacak 2. eleme
 turu maçlarının programı şöyle:      
         Manisaspor-Çorum Belediyespor      
         Elaziz Belediyespor-Tokatspor      
         Sivasspor-Tire 1922 Spor      
         Hatayspor-Balıkesirspor      
         Kırklarelispor-Etimesgut Belediyespor      
         Fatih Karagümrük-Giresunspor      
         Yeni Malatyaspor-Kurtalanspor      
         Kastamonuspor 1966-Tuzlaspor      
         Aytemiz Alanyaspor-Sancaktepe Belediyespor      
         Yomraspor-İstanbulspor      
         Kayseri Erciyesspor-Yeni Amasyaspor      
         Dersimspor-Eskişehirspor      
         Keçiörengücü-Anadolu Üsküdar 1908      
         Eyüpspor-Gaziantepspor      
         İnegölspor-Halide Edip Adıvarspor      
         Manisa Büyükşehir Belediyespor-Çaykur Rizespor      
         Sarıyer-Bodrum Belediyesi Bodrumspor      
         Bayrampaşa-Bursaspor      
         Kocaeli Birlikspor-Sakaryaspor      
         Kızılcabölükspor-Mersin İdmanyurdu      
         Büyükçekmece Tepecikspor-Manavgatspor      
         Karaman Belediyespor-Gümüşhanespor      
         BUGSAŞ Spor-Sultanbeyli Belediyespor      
         Cizrespor-Aydınspor 1923      
         Denizlispor-Kemerspor 2003      
         Silivrispor-Ümraniyespor      
         Sivas Belediyespor-Bucaspor      
         Kahramanmaraşspor-Hacettepe      
         Elazığspor-Sarayönü Belediyespor      
         24 Erzincanspor-Adanaspor      
         Nazilli Belediyespor-Kartalspor      
         Konya Anadolu Selçukspor-Altınordu      
         Adana Demirspor-Büyükşehir Belediye Erzurumspor      
         Zonguldak Kömürspor-Şanlıurfaspor      
         Gaziantep Büyükşehir Belediyespor-Düzcespor      
         Kırıkhanspor-Fethiyespor      
         Bandırmaspor-Yeşil Bursa      
         Ofspor-Kardemir Karabükspor      
         Samsunspor-Diyarbekirspor      
         Afjet Afyonspor-Karşıyaka      
         Trabzonspor-Serhat Ardahanspor      
         Ankara Adliyespor-Menemen Belediyespor      
         Boluspor-Nevşehirspor Gençlik      
         Düzyurtspor-1461 Trabzon      
         Amed Sportif Faaliyetler-Niğde Belediyespor      
         Darıca Gençlerbirliği-MKE Ankaragücü      
         Göztepe-Kütahyaspor      
         Orhangazispor-Kayserispor      
         Pendikspor-Türk Metal Kırıkkalespor      

Yorum Gönder

Blogger tarafından desteklenmektedir.