Türkiye Futbol Federasyonu, Bölgesel Amatör Lig'de 2016-2017 sezonu gruplarını, İstanbul'da düzenlenen Amatör İşler Yürütme Kurulu toplantısının ardından belirlendi.

24-25 Eylül'de başlayacağı açıklanan Bölgesel Amatör Lig'in fikstür çekimi, önümüzdeki günlerde TFF tarafından açıklanacak tarihte yapılacak. Ayrıca, İl kontenjanlarına göre kulüpleri dağılımının da belli olacağı İl kuraları, önümüzdeki günlerde çekilecek.

Kura ve fikstür çekimleri öncesi TFF tarafından yayınlanan listelere göre Bölgesel Amatör Lig'de grupları, Yerel Futbol takipçileri için hazırladık.

[accordion]
[item title="2016-2017 SEZONU BAL GRUPLARI"]
2016 - 2017 sezonunda 156 kulübün mücadele edeceği Bölgesel Amatör Lig, 12 grupta oynanacak.
12 grup birincisi play-off turuna yükselecek.
Play-off birinci turunda oluşan 6 eşleşme tarafsız sahada tek maç eleme usulüyle oynanacak ve galipler Spor Toto 3. Lig'e yükselecek.
Birinci turda mağlup olan 6 takım bir kez daha eşleştirilecek ve yine tarafsız sahada tek maç üzerinden oynanacak 3 eşleşmenin galibi Spor Toto 3. Lig'e çıkacak son 3 takım belirlenecek.

Not: Bilgiler, TFF'nin sitesinden derlenmiştir
[/item]

[item title="BÖLGESEL AMATÖR LİG 1. GRUP"]
1. Diyarbakır | Diyarbakır Yolspor
2. Diyarbakır | Bağlar Belediyespor (Yerel Lig direkt)
3. Mardin | Mardin 47 Spor
4. Şırnak | 1960 Silopispor
5. Siirt | Kurtalanspor
6. Batman | 1955 Batman Belediyespor
7. Hakkari | Hakkarispor
8. Bitlis | Tatvan Gençlerbirliğispor
9. Muş | Muşspor FC
10. Ağrı | Patnosgücüspor
11. Van | Elbakspor
12. Bingöl | Çeltikspor
[/item]

[item title="BÖLGESEL AMATÖR LİG 2.GRUP"]
1. Kahramanmaraş | Sakaryaspor
2. Kahramanmaraş | Fidanspor
3. Kahramanmaraş | 1920 Maraşspor (3. Lig'den düştü)
4. Malatya | İnönü Üniversitesispor
5. Malatya | Yeşilyurtspor
6. Gaziantep | Şehit Kamil Belediyespor
7. Gaziantep | Araban Belediyespor
8. Elazığ | Yolspor
9. Elazığ | DSİ Spor
10. Şanlıurfa | Karaköprü Belediyespor
11. Şanlıurfa | 11 Nisanspor
12. Adıyaman | Adıyaman 1954
13. Tunceli | 62 Pertekspor
[/item]

[item title="BÖLGESEL AMATÖR LİG 3.GRUP"]
1. Trabzon | Araklı 1967 Spor
2. Trabzon | Faroz Yalıspor
3. Trabzon | Bahçecikspor
4. Trabzon | Arsinspor (3. Lig'den düştü)
5. Rize | Çayelispor
6. Rize | Kalkanderespor
7. Artvin | Hopaspor
8. Ardahan | Serhat Ardahanspor
9. Kars | Sarıkamış Belediyespor
10. Erzurum | TEDAŞ 12 Martspor
11. Bayburt | Bayburt Belediyespor
12. Gümüşhane | Kelkit Hürriyetspor
13. Iğdır | Arasspor
[/item]

[item title="BÖLGESEL AMATÖR LİG 4.GRUP"]
1. Samsun | Yolspor
2. Samsun | Ladik Belediyespor
3. Samsun | Çarşambaspor
4. Ordu | Güzelorduspor
5. Ordu | Fatsa Belediyespor
6. Giresun | Görelespor
7. Giresun | 1926 Bulancakspor
8. Tokat | Turhalspor
9. Amasya | Yeni Amasyaspor
10. Çorum | Ortaköy Bld Şanpinuvaspor
11. Sinop | Ayancık Belediyespor
12. Kastamonu | Özel İdare Köy Hizmetlerispor
13. Erzincan | 13 Şubat Erzincan Gençlikspor
[/item]

[item title="BÖLGESEL AMATÖR LİG 5.GRUP"]
1. Adana | Ceyhan Belediyesi Futbol Klb
2. Adana | Ceyhan Doğanspor
3. Adana | Büyükşehir Belediyespor
4. Hatay | Belen Belediyespor
5. Hatay | İskenderunspor 1967
6. Hatay | Körfez İskenderunspor (3.Lig'den düştü)
7. Mersin | Büyükşehir Bld MESKİ
8. Mersin | Toroslar Belediyespor
9. Mersin | MEDCEM Silifke Belediyespor
10. Karaman | Karaman Belediyespor
11. Kilis | Kilis Belediyespor
12. Osmaniye | Osmaniyespor FK
13. Niğde | Tyanaspor
[/item]

[item title="BÖLGESEL AMATÖR LİG 6.GRUP"]
1. Ankara*
2. Ankara*
3. Ankara*
4. Sivas | Yıldızeli Belediyespor
5. Sivas | Demirspor (
6. Sivas | Zara Belediyespor (3.Lig'den düştü)
7. Kayseri | Talasgücü Belediyespor
8. Kayseri | Şekerspor
9. Nevşehir | Nevşehirspor Gençlik
10. Aksaray | 68 Aksaray Belediyespor
11. Kırıkkale | MKE Kırıkkalespor
12. Yozgat | Yozgatspor 1959 FK
13. Kırşehir | Yeşil Kırşehirspor

* Ankara takımlarından Pursaklar Belediyespor, Kazan Belediyespor, Keçiören Bld Bağlumspor, Gölbaşsıpor ve Yeni Altındağ Belediyespor arasından 3 takım, bu grupta yer alacak.
[/item]

[item title="BÖLGESEL AMATÖR LİG 7.GRUP"]
1. Kütahya | Dumlupınar Üniversitesispor
2.Kütahya | Akıncılarspor
3.Kütahya | TKİ Tavşanlı Linyitspor (3.Lig'den düştü)
4. Konya | Akşehirspor
5. Konya | Sarayönü Belediyespor
6. Afyon | Hisar Belediyespor
7. Afyon | Sandıklıspor (3.Lig'den düştü)
8. Isparta | Eğirdirspor
9. Isparta | İl Özel İdarespor
10. Antalya | Konyaaltı Belediyespor
11. Antalya | Kepez Belediyespor
12. Antalya | Serik Belediyespor
13. Burdur | Bucak Belediye Oğuzhanspor
[/item]

[item title="BÖLGESEL AMATÖR LİG 8.GRUP"]
1. İzmir*
2. İzmir*
3. İzmir*
4. Aydın | Didim Belediyespor
5. Aydın | Sökespor
6. Aydın | Karpuzlu Belediyespor
7. Aydın | Çine Madranspor (3.Lig'den düştü)
8. Denizli | Sarayköyspor
9. Denizli | Pamukkalespor
10. Denizli | Demirten Yeşilköyspor
11. Muğla | Yatağanspor
12. Muğla | Ortaca Belediyespor
13.Uşak | UTAŞ Uşakspor AŞ

* İzmir takımlarından; Çiftay Yeşilova Gençlikspor, Alaçatıspor, Çiğli Belediyespor, Ödemişspor, Aliağa Futbol AŞ ve Gaziemir Gençlikspor arasından 3 takım, bu grupta yer alacak.
[/item]

[item title="BÖLGESEL AMATÖR LİG 9.GRUP"]
1. İzmir*
2. İzmir*
3. İzmir*
4. Balıkesir | Erdekspor
5. Balıkesir | Gönen Belediyespor
6. Balıkesir | Etispor
7. Balıkesir | Ayvalıkgücü Belediyespor (3.Lig'den düştü)
8. Manisa | Somaspor
9. Manisa | Kocaçeşmespor
10. Manisa | Alaşehir Belediyespor
11. Manisa | Turgutluspor (3.Lig'den düştü)
12. Çanakkale | Karabiga Belediyesi Gençlikspor
13. Çanakkale | Yeni Çanspor

* İzmir takımlarından; Çiftay Yeşilova Gençlikspor, Alaçatıspor, Çiğli Belediyespor, Ödemişspor, Aliağa Futbol AŞ ve Gaziemir Gençlikspor arasından 3 takım, bu grupta yer alacak.
[/item]

[item title="BÖLGESEL AMATÖR LİG 10.GRUP"]
1. İstanbul**
2. İstanbul**
3. İstanbul**
4. İstanbul**
5. Bursa | Gürsu Belediyespor
6. Bursa | Zaferspor
7. Bursa | Karacabey Bld Gençlikspor
8. Bursa | Mudanyaspor
9. Yalova | Yalovaspor
10. Yalova | Altınova Belediyespor
11. Sakarya | Sapanca Gençlikspor
12. Sakarya | Serdivanspor
13. Sakarya | Kırkpınarspor

** İstanbul takımlarından; Bayrampaşa Tunaspor, Kartal Bulvarspor, Zeytinburnu 1957, Vefaspor, Alemdağspor, Çengelköyspor, Sultangazispor, Erokspor, Modafen FK, Ataşehir Çamolukspor, Çekmeköyspor, Gaziosmanpaşaspor arasından 4 takım, bu grupta yer alacak.
[/item]

[item title="BÖLGESEL AMATÖR LİG 11.GRUP"]
1. İstanbul**
2. İstanbul**
3. İstanbul**
4. İstanbul**
5. Ankara*
6. Ankara*
7. Eskişehir | Yunusemrespor
8. Eskişehir | Kurtuluşspor
9. Düzce | Beyköy Belediyespor
10. Düzce | Akçakocaspor
11. Zonguldak | KDZ. Ereğli Belediyespor
12. Zonguldak | Kozlu Belediyespor
13. Bolu | Geredespor
14. Bartın | Bartınspor

*Ankara takımlarından Pursaklar Belediyespor, Kazan Belediyespor, Keçiören Bld Bağlumspor, Gölbaşsıpor ve Yeni Altındağ Belediyespor arasından 3 takım, bu grupta yer alacak.

**İstanbul takımlarından; Bayrampaşa Tunaspor, Kartal Bulvarspor, Zeytinburnu 1957, Vefaspor, Alemdağspor, Çengelköyspor, Sultangazispor, Erokspor, Modafen FK, Ataşehir Çamolukspor, Çekmeköyspor, Gaziosmanpaşaspor arasından 4 takım, bu grupta yer alacak.
[/item]

[item title="BÖLGESEL AMATÖR LİG 12.GRUP"]
1. İstanbul**
2. İstanbul**
3. İstanbul**
4. İstanbul**
5. Kocaeli | Körfez Bdl Hereke Yıldızspor
6. Kocaeli | Gebzespor
7. Kocaeli | Çayırovaspor
8. Edirne | Edirnespor
9. Edirne | Uzunköprüspor
10. Tekirdağ | Ergene Velimeşespor
11. Tekirdağ | Çorluspor 1947
12. Bilecik | Bozüyük Vitraspor
13. Kırklareli | Yıldırımspor

** İstanbul takımlarından; Bayrampaşa Tunaspor, Kartal Bulvarspor, Zeytinburnu 1957, Vefaspor, Alemdağspor, Çengelköyspor, Sultangazispor, Erokspor, Modafen FK, Ataşehir Çamolukspor, Çekmeköyspor, Gaziosmanpaşaspor arasından 4 takım, bu grupta yer alacak.
[/item]

[/accordion]

HAZIRLAYAN: GÖKHAN TANER

Türkiye Futbol Federasyonu, Bölgesel Amatör Lig'de 2016-2017 sezonu gruplarını, İstanbul'da düzenlenen Amatör İşler Yürütme Kurulu toplantısının ardından belirlendi.

Yorum Gönder

Blogger tarafından desteklenmektedir.